Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018

Κακή εμφάνιση της ομάδας

Την χειρότερη φετινή της εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας την περασμένη Κυριακή, με αποτέλεσμα την ήττα από την «σκληρή» ομάδα της Τερψιθέας - Ευαγγελίστριας, με ευρύ σκορ, 43-65.
 Το κακό ξεκίνημα στον αγώνα διαδέχτηκε ακόμα χειρότερη απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, σχεδόν σε όλους τους τομείς.
 Παρ’ όλα αυτά, το ημίχρονο έκλεισε με μόνο ένα καλάθι διαφορά (26-28), ενώ κατά τη διάρκεια του 3ου δεκαλέπτου, στο οποίο η φιλοξενούμενη ομάδα "έκτισε" διαφορά, σε 9,5 λεπτά παιχνιδιού χρεώθηκε με μόλις 1 φάουλ…
 Σε κάθε περίπτωση είναι σίγουρο πως ο συγκεκριμένος αγώνας δεν ήταν αντιπροσωπευτικός των δυνατοτήτων της ομάδας, τις οποίες έχει δείξει στο παρκέ, και αποτελεί μία κακή παρένθεση στην πορεία της.

Το φύλλο αγώνα:
Δεκάλεπτα: 10-12, 26-28, 41-56, 43-65
Διαιτητές: Παπαδοπούλου - Ντόντης
Π.Ο. ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ (Αθανασιάδης): Βλαδοβίτης 4 (1), Κωνσταντινίδης 18 (5), Σιώπης 2, Κουντουράς 1, Σταμάτης 5, Ξενούδης 1, Ξενόπουλος 4 (1), Μπατζής 2, Πεχλιβάνης 4, Κόντζογλου 2.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ (Νταλής): Βαρυτιμίδης 11, Γκαβανόζης 8, Ευαγγέλου 2, Δημόπουλος 8, Γεωργιάδης, Γεωργακάκης 13, Γελαδάρης 16 (1), Δεληγιάννης 4, Εσέρογλου 3 (1).

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου και ώρα 21:00, στο γήπεδο της Σταυρούπολης, όπου θα αντιμετωπίσουμε τον Πήγασο ’24, για την επιστροφή στις καλές εμφανίσεις και τις νίκες!