Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2023

ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΠΟΞ 64-52 ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

Ήττα για τον ΠΟΞ στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον ΓΣ Ηλιούπολης με σκορ 64-52.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πολύ κακό για την ομάδα μας με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν διαφορά 18 πόντων 37-19 στην ανάπαυλα. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας βελτίωσε την απόδοση της, μείωσε αισθητά την διαφορά έως και τους 5 πόντους (57-52) με το χρονόμετρο να δείχνει 1:30 πριν το τέλος του αγώνα χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει την ανατροπή.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας και την Κυριακή 26/11 υποδεχόμαστε στην Σταυρούπολη τον Αγ, Γεώργιο Νεοχωρούδας.

ΓΣ Ηλιούπολης (Πρεβενάς - Καμπέρης) : Γαρδάνης Σ. 9(1), Δημητριάδης, Στράντζαλης Ν. 11(1), Κυριακόπουλος 7, Χριστοδουλίδης 9(1), Γαρδάνης Γ. 16(4), Αμπατζής Τ. 6(2), Καραμπίδης 6(2), Ρούμπης,Γιαμούκογλου.

ΠΟ Ξηροκρήνης (Αθανασιάδης): Κωνσταντινίδης Α., Σιώπης 3, Σοφιανός 18, Μάργας, Ξενόπουλος 5(1), Κατσουπάκης, Αρχοντόπουλος, Κωνσταντινίδης Π. 10, Κοντζογλου 7(1), Μυλωνάς 9(2).

Δεκάλεπτα: 14-12, 37-19,  53-34, 64-52.

Διαιτητές: Καμηλάρης – Μάγης.