Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΞ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 63-55 ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ.

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα με τις Ελπίδες Ηλιούπολης και ηττήθηκε με σκορ 63-55.

Οι Ελπίδες προηγήθηκαν με διαφορά εννέα πόντων  στο πρώτο ημίχρονο 32-23. Στην επανάληψη ο ΠΟΞ βελτιώθηκε και μάλιστα στο ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου με ένα σερί 9-0 πήρε το προβάδισμα 46-44. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα μας  και ο αγώνας τελείωσε με νίκη των γηπεδούχων 63-55.

Επόμενος αγώνας για τον ΠΟΞ την Κυριακή 22/10 εντός έδρας με αντίπαλο τον Αισχύλο Ωραιοκάστρου

Ελπίδες Ηλιούπολης (Σαμουτης): Αργυρίου 9(2), Μηνασίδης 2, Πατσίκας 4, Σιούλας 11(1), Λαγογιάννης 13, Βεργόπουλος 7(1),  Γαβαλάς 2, Αγατσιώτης Κ. 13, Πανόπουλος 2, Γκατζιώλης.

ΠΟΞ (Aθανασιαδης): Κατσουπάκης 15(3), Κωνσταντινίδης Α., Μπαξεβάνογλου 7, Σιώπης 5, Πασχαλίδης 5(1), Ξενόπουλος 2, Αρχοντόπουλος 4, Μυλωνάς 7, Κωνσταντινίδης Π. 6, Σοφιανός 4.

Δεκάλεπτα: 15-14, 32-23, 44-37, 63-55.

Διαιτητές: Τσακίρης – Νεοφώτιστος.