Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022

ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗ Ο ΠΟΞ.

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΠΟΞ κερδίζοντας εκτός έδρας τον ΓΣ Μενεμένης με σκορ 68-75.

Η ομάδα μας έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε 40-28. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πήραν το προβάδισμα με 52-51.  Στην τελευταία περίοδο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν έως το τελευταίο λεπτό όπου ο ΠΟΞ εν τέλει πήρε την νίκη και το ροζ φύλλο με το τελικό 68-75.

Αυτή ήταν η 9η νίκη στους 10 αγώνες που έδωσε έως τώρα η ομάδα μας. Επόμενο ματς την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου στην Σταυρούπολη όπου και υποδεχόμαστε τον Πύρρο Ευόσμου.

ΓΣ Μενεμένης (Κοκκινίδης): Ματζίρης 5, Τζίβας 11(3), Κουγιουμτζίδης 2, Τσαρδούλιας 16, Ταχτσίδης 18(2), Ιωαννίδης 2, Κωστάκης 4, Σιώτας 10.

ΠΟ Ξηροκρήνης (Αθανασιάδης): Κατσουπάκης 21(3), Αποστολίδης, Κωνσταντινίδης Α. 12(4), Σιώπης 2, Γιώγιος 6, Πασχαλίδης 4, Αρχοντόπουλος 4, Κωνσταντινίδης Π. 7, Τσακαλαϊδης 5(1), Κοντός 14(1).

Δεκαλεπτα: 16-25, 28-40, 52-51, 68-75.

Διαιτητές: Τσακίρης – Μουταφτσής.