Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2022

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΞ. ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ 74-57 ΤΟΥ ΖΕΥΣ ΠΥΛΑΙΑΣ.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον ΠΟΞ μετά την χθεσινή του εντός έδρας επικράτηση επί του μαχητικού Ζευς Πυλαίας με σκορ 74-57.

Το ματς είχε γρήγορο ρυθμό με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες στο ημίχρονο 37-37. Στην συνέχεια η ομάδα μας βελτίωσε την άμυνα της, πήρε προβάδισμα στο σκορ το οποίο και αύξησε στην τελευταία περίοδο φτάνοντας έτσι στην νίκη με το τελικό 74-57.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας με το επόμενο παιχνίδι να είναι εκτός έδρας την Παρασκευή 25/11 με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Κυμίνων.

ΠΟ Ξηροκρήνης (Αθανασιάδης): Κατσουπάκης 10(2), Αποστολίδης 2, Κωνσταντινίδης Α. 3(1), Σιώπης 2, Γιώγιος 3, Αρχοντόπουλος 4, Κωνσταντινίδης Π. 15, Τσακαλαϊδης, Κοντός 20, Κόντζογλου 15(1).

Ζευς Πυλαίας (Καραντάκης): Πασχαλούδης, Πατηνιος 5, Καραπαναγιώτης 5(1), Χατζημιχαήλ 7, Καραγιαννίδης, Κουτσογιάννης 6, Ναζίρης 6, Κυπριανίδης 24(1), Τσαλκιτζής, Τέγος 4.

Δεκάλεπτα: 16-20, 37-37, 56-47, 74-57.

Διαιτητές: Αβρονιδάκης – Μπόζας.