Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2020

Ήττα του ΠΟΞ 55-67 απο τον Νέστωρ.

Την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΠΟΞ με αντίπαλο την έμπειρη ομάδα του Νέστωρ με σκορ 55-67.

Η ομάδα μας ήταν πίσω στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού, ακολουθούσε από κοντά (26-29) μέχρι το τελευταίο τρίλεπτο του Α΄ ημιχρόνου, εκεί όπου οι φιλοξενούμενοι με ένα ξέσπασμα πήγαν το σκορ στο 30-44 στην ανάπαυλα.

Στο Β’ ημίχρονο ο ΠΟΞ δεν κατάφερε να μειώσει, η ομάδα του Νέστωρ διατήρησε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό και έτσι ήρθε δίκαια το τελικό 55-67 υπέρ των φιλοξενουμένων.

ΠΟΞ (Ασενίδης): Κατσουπάκης 8, Βλαδοβίτης 15(3), Κωνσταντινίδης 10(2), Γιώγιος 12, Μάργας, Αρχοντόπουλος, Μπόνος 4, Ξενόπουλος 2, Μπαξεβανογλου, Κόντζογλου 4.

ΑΜΣ ΝΕΣΤΩΡ (Γιαννακος): Ζωγράφος, Γεωργιάδης, Περατινός 8, Βουρκας Β., Βούρκας Ι., Πισχιτζής, Κατιγκας 6(1), Παπαιωαννου 16, Μητακίδης 20(4), Γιαμπανης 17(3).

Δεκάλεπτα: 12-18, 30-44, 41-56, 55-67.

Διαιτητές: Καραβάς – Κουκουσεράκης.