Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

Πέρασε και από τον Άγιο Αθανάσιο ο Π.Ο.Ξ.

Παρά τις απουσίες, η ομάδα σχετικά εύκολα κατέβαλε την αντίσταση των γηπεδούχων στον Άγιο Αθανάσιο, καταγράφοντας την ενδέκατη νίκη της για το φετινό πρωτάθλημα.
  Προβλημάτισε η απόδοσή μας την πρώτη περίοδο κατά την οποία δεχθήκαμε 17 πόντους, με την επίθεση να μένει στους 7. Ευτυχώς, η ομάδα γρήγορα βρήκε τον εαυτό της από την αρχή της δεύτερης περιόδου και το μειονέκτημα 10 πόντων μετατράπηκε σε προβάδισμα 4 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα και σε ένα ποιοτικά μέτριο παιχνίδι, έφτασε εύκολα στη νίκη.
  Εξαιρετικοί για την ομάδα οι Κωνσταντινίδης και Κατσουπάκης με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ πολύ καλή επίδοση έπιασε και ο Σιώπης με 12.

Το φύλλο αγώνα:
Δεκάλεπτα: 17-07, 24-28, 37-48, 41-70
Διαιτητές: Μάγη – Τσαρδούλιας
Α.Ε.Κ. Αγ. Αθανασίου (Χατζόπουλος): Κανλής 5, Σμυρναίος 25 (4), Τσακίρης Μ. 2, Κωνσταντινίδης 5, Κουμάτης, Καραλιόλιος 2, Τσακίρης Δ.  2.
Π.Ο. ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ (Ασενίδης): Κωνσταντινίδης 22 (5),  Σιώπης 12, Γιώγιος 8, Πεχλιβάνης 2, Κατσουπάκης 18 (2), Τζίμας 1, Αρχοντόπουλος 3, Ξενούδης, Ξενόπουλος 4.

Επόμενος αγώνας την 2 Φεβρουαρίου και ώρα 21:00 στην έδρα μας στη Σταυρούπολη όπου θα αντιμετωπίσουμε τον Ε.Ο.Σ. Θυμίζουμε ότι ο Ε.Ο.Σ. είχε νικήσει στο παιχνίδι του πρώτου γύρου με σκορ 61-45.