Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Δεν ήρθε το διπλό στην Χαλάστρα.

Δυστυχώς, δεν κατάφερε να πάρει το διπλό η ομάδα μας χθες στο κλειστό της Χαλάστρας. Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο σε όλη τη διάρκειά του με εναλλαγές στο σκορ.
  Μετά το πρώτο “μουδιασμένο” δεκάλεπτο η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και απέδωσε εξαιρετική άμυνα, ενώ καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ. Δύο κρίσιμα εύστοχα τρίποντα των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, έκριναν το αποτέλεσμα, με τον Π.Ο.Ξ. να παλεύει έως το σφύριγμα της λήξης.
Δεκάλεπτα: 17-11, 23-20, 33-34, 51-46
Διαιτητές: Καντερές - Μιχελής
Αξιός Ανατολικού (Αναγνωστίδης): Πουμπουρίδης 6, Μπλιούκας 9, Βουδούρης 5 (1), Μπαλάνος 7 (2), Γιάγκος, Κανάκας 3 (1), Τσιάρας, Δογρανλής 9 (2), Μητρόπουλος 7, Μόσχογλου Θ., Βέλκος, Μόσχογλου Α. 5.

Π.Ο. ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ (Αθανασιάδης): Βλαδοβίτης 6,        Κωνσταντινίδης 3, Σιώπης 2, Γιώγιος 13, Σταμάτης 3, Κυρόγλου 2, Ξενούδης 2, Λαζίδης 8 (2), Πεχλιβάνης 4, Κόντζογλου 3.

Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, η ομάδα μας θα υποδεχθεί την Α.Ε.Κ. Αγίου Αθανασίου με σκοπό το κλείσιμο της χρονιάς και του γύρου με νίκη. Κυριακή, 23 Δεκεμβρίου και ώρα 21:00 σας περιμένουμε όλους στο κλειστό της Σταυρούπολης!